Mégis melyik hőszivattyú típust válasszam? A neten rengeteg leírás található a hőszivattyú típusokról, de konkrét példát, összehasonlítást kevesen mutatnak be. Vagy itt és most ez a cikk?
Hőszivattyú típusokról itt olvashat egy korrekt, több szempontból vizsgált (igaz a könnyebb érthetőség kedvéért leegyszerűsített) hőszivattyú típus összehasonlítást. Végigolvasva az oldalt, könnyebb lesz dönteni: levegő-víz, geotermikus víz-víz, talajkollektoros, vagy szondás hőszivattyút telepítsenek.
Miért ajánljuk elsősorban a levegő-víz hőszivattyús fűtést, hűtést?
• Mert a gondosan telepített hőszivattyú felezheti az energiaszámlát az egyre drágább gáz helyett, a jóval olcsóbb hőszivattyú fűtés sokat spórolhat az energiaszámlán.
• Mert a levegő-víz hőszivattyú gyorsan – egy nap alatt – telepíthető elmarad a kút fúrás, nem kell felásni a kertet, ezért lényegesen olcsóbb a víz-víz hőszivattyú rendszernél.
• Mert könnyen kapcsolható a hagyományos fűtési rendszerekre akár hagyományos gázkazán, olaj- szén- vagy pellet fűtés, vízteres kandalló vagy cserépkályha.
• Mert szélsőséges időjárási körülmények között alkalmazható a korszerű technológiával, megbízható gyártók által fejlesztett höszivattyú -25 és + 45 ºC között működik.
• Mert nem kell gázkémény, gázterv, gázkazán, gázbekötés, nem robban fel, nem kell félni a szénmonoxid mérgezéstől, olcsó a karbantartása, üzemeltetése.
• Mert a levegő-víz hőszivattyúnak a legolcsóbb a beruházási költsége. Energiatakarékos: fűt a gáz kazán, hűt a klímaberendezés, meleg vizet készít a bojler helyett gazdaságosan. Közben vigyáz Önre, a családjára és a környezetére.